Na Pomorze przyjeżdża się głównie, by spędzić wczasy nad morzem i jest to, jak najbardziej, zrozumiałe. Warto jednak pamiętać, że w tym rejonie można znaleźć również wiele pięknych jezior, które potrafią naprawdę oczarować.

Dlaczego warto zamienić Bałtyk na jeziora?
Na których jeziorach najlepiej żeglować?

 

Czy wiesz, że najwięcej jezior na Pomorzu znajduje się w rejonie Kaszub i Kociewia?

 

Urok jezior

O Szwajcarii Kaszubskiej mówi się, że jest najpiękniejszym regionem w Polsce. Pewnie mieszkańcy innych części naszego kraju nie do końca zgodziliby się z tym stwierdzeniem, ale tutejsze tereny są naprawdę niesłychanie urokliwe. Bywałem na Kaszubach wielokrotnie, a i tak ciągle odkrywam coś nowego, co sprawia, że pragnę tu wrócić jak najszybciej. Chcielibyście wiedzieć, dokąd warto pojechać?

Przyjeżdżam nad jeziora po to, by odpocząć, napawając się ich widokiem lub wędkując. Wiele osób także żegluje.

 

Żeglowanie i podziwianie

Dla tych, którym znudziły się już wakacje nad morzem, mam atrakcyjną propozycję: szukajcie jezior. Jeśli jesteście zapalonymi żeglarzami, na pomorskich jeziorach znajdziecie doskonale przygotowaną bazę turystyki wodnej (np. jezioro Raduńskie, Ostrzyckie, Karsińskie). Tym, którzy wolą skupić się na podziwianiu malowniczych krajobrazów, polecam jeziora Wdzydze, Borzechowskie i Gowidlińskie.

Z roku na rok popularność pomorskich jezior rośnie. Często uciekają do nich ci, którym zrobiło się za ciasno na nadmorskich plażach.